آلاشت و بهشهر ثبت ملی می‌شوند

سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به موضوع ثبت دو شهر و یک روستای استان مازندران به عنوان شهر‌ها و روستای ملی صنایع دستی، گفت: در دومین جلسه از ششمین شورای راهبردی انتخاب شهر‌ها و روستا‌های ملی صنایع‌دستی، «آلاشت» به‌عنوان شهر ملی جاجیم‌بافی، «بهشهر» به‌عنوان شهر ملی گلیچ‌بافی و «درزی کلا» در شهرستان بابل به‌عنوان روستای ملی حصیربافی انتخاب شدند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انتخاب این دو شهر و یک روستا را به‌عنوان شهر‌های ملی صنایع‌دستی به همه مردم ایران خصوصا مردم استان مازندران تبریک گفت و افزود: ثبت ملی این شهر و روستا‌ها در حقیقت آغاز ثبت‌های ملی شهر‌ها و روستا‌های صنایع‌دستی با رویکرد تولید دانش‌بنیان و تقویت توجه و تحقق اقتصاد هویت بنیان است.

ضرغامی تاکید کرد: رویکرد جدید ثبت ملی شهر‌ها و روستا‌های صنایع‌دستی حاصل آسیب‌شناسی دقیق و نیازسنجی مبتنی بر واقعیات موجود است. از سرگیری این فعالیت یکی از شاخص‌های عملکرد معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی این وزارتخانه است.

در دومین نشست از ششمین شورای راهبردی انتخاب شهر‌ها و روستا‌های ملی صنایع‌دستی که مورخ ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ به ریاست مریم جلالی دهکردی معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی و با حضور نمایندگان معاونت‌های وزارتخانه، مرکز میراث ناملوس، نهاد ریاست‌جمهوری و همچنین ائمه جمعه، فرمانداران، شهرداران، تشکل‌ها و صنعتگران مرتبط برگزار شد، پرونده‌های ارسالی استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت و در این نشست «آلاشت» به عنوان شهر ملی جاجیم بافی، «بهشهر» به عنوان شهر ملی گلیچ بافی و «درزی کلا» در شهرستان بابل به عنوان روستای ملی حصیربافی انتخاب شدند.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9861

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: