ابطال انتخابات قوت گرفت

با توجه به محرزشدن تخلف برخی اعضای انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران در روند برگزاری این انتخابات خبرها از قوت‌گرفتن ابطال انتخابات اخیر حکایت دارد.

به گزارش رسانه اقتصادی حساب روز، حواشی انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران در روز یکشنبه همچنان ادامه دارد و در حالی که حراست وزارت صمت به‌صورت مکتوب عدم تأیید صلاحیت سلاح‌ورزی را در موعد مقرر به انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی اعلام کرده بود اما برخی اعضای این انجمن با تخلف آشکار اجازه نامزدی به فرد مورد نظر را در انتخابات دادند.

در همین راستا روز گذشته نیز تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مکاتبه‌ای با وزیر صمت خواستار ابطال نتایج این انتخابات به‌دلیل این تخلف محرز شده بودند.

نمایندگان مجلس: در صورت صحت گزارش نسبت به ابطال انتخابات اتاق بازرگانی اقدام کنید؛ در مکاتبه روز ۳۰ خرداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیر صمت درباره لزوم ابطال انتخابات اتاق بازرگانی آمد، در این انتخابات برخلاف قانون نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس مصوب تاریخ ۱۰\۰۷\۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی عمل شده، مطابق شرایط مندرج در این قانون ریاست اتاق بازرگانی جزو مشاغل مهم و حساس محسوب می‌گردد و نهادهای نظارتی یک ماه فرصت دارند تا در خصوص صلاحیت نامزدها اعلام نظر کنند.

شایان ذکر است؛ طبق گزارش مستند عدم صلاحیت فرد منتخب به‌صورت کتبی به اتاق بازرگانی از سوی مراجع قانونی اعلام گردیده و ایشان علی‌رغم رد صلاحیت در انتخابات شرکت نمود.

همچنین؛ بهمن ماه سال گذشته شافعی رئیس وقت اتاق ایران طی حکمی ۴ نماینده پارلمان بخش خصوصی در انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور را منصوب کرد؛ بر اساس این حکم، حسین میرمحمدصادقی، جهانبخش سنجابی شیرازی، سید جعفر مرعشی و غلامحسین جمیلی به‌عنوان ۴ عضو انجمن معرفی شدند، موضوعی که در مورد انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران از مدتها قبل حاشیه‌ساز شده بحث تأیید صلاحیت کاندیداهای هیئت رئیسه بود.

بر اساس اخبار دقیق واصله انجمن مذکور علی‌رغم دریافت مکتوب عدم احراز صلاحیت سلاح‌ورزی از سوی نهادهای امنیتی و نظارتی اقدام به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اتاق ایران با حضور فرد ردصلاحیت‌شده کرد، این درحالی است که انجمن نظارت به‌صورت مکتوب عدم تأیید صلاحیت سلاح‌ورزی را که از سوی وزارت اطلاعات تهیه و توسط حراست صمت ابلاغ شده بود، دریافت کرد، بر این اساس با توجه به اعلام نظر مشخص نهادهای امنیتی در مورد عدم احراز صلاحیت سلاح‌ورزی تخلف انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی محرز است.

نکته بعدی اینکه در نامه اخیر نمایندگان مجلس به وزیر صمت نیز بحث عدم احراز صلاحیت فرد منتخب از سوی مراجع قانونی به‌صورت کتبی به اتاق بازرگانی اعلام شد.

پیگیری ها نشان می‌دهد اعلام رد صلاحیت سلاح‌ورزی از سوی مراجع امنیتی زودتر از موعد مقرر به انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی اعلام شده است، بر این اساس، نظر مراجع اطلاعاتی روز ۱۶ خردادماه به وزارت صمت ابلاغ شد و این موضوع طبق گفته سنجابی عضو انجمن نظارت بر انتخابات در تاریخ ۲۴ خرداد از طریق مکاتبه مستقیم حراست وزارت صمت به اطلاع انجمن نظارت بر انتخابات رسید؛ در مکاتبه مراجع امنیتی و نظارتی در خصوص دلایل رد صلاحیت سلاح‌ورزی به موضوعات و پرونده‌های اقتصادی اشاره شده است که در گزارشهای آتی به آن اشاره خواهد شد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9646

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: