استارتاپ ویکند و ایده های خلاقانه کارآفرینی در ساری برگزار شد

با بیش از ۵۰ تیم و حضور ۶ منتور کسب و کار؛ رویداد سه روزه استارتاپ ویکند ایده های خلاقانه و کارآفرینی با همکاری مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۳ و انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد ساری برگزار شد.

دکتر روزبه مفیدیان دبیر اجرایی این رویداد افزود: تیم های خلاق و ایده محور در قالب ۵ کارگاه مهارت آموزی به آموزش و توسعه طرح ها و برنامه های خلاقانه پرداختند و منتورینگ رویداد توسط کارآفرینان برجسته و فعالین حوزه کسب و کار انجام گرفت.

مدیر مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران افزود: استارتاپ ها بهترین بستر ممکن برای پرورش ایده های نو و بدیع هستند و در دلِ این رویدادهای مُعْظم می توان هِژمونی و توانمندی جوانان مستعد و سرآمد را کشف و به سمت و سوی اشتغال آفرینی و تولید هدایت کرد.

نخبه جوان مازندران تاکید کرد: چالش بزرگ ایده پردازان این است که مجموعه‌های استارتاپی هنوز در وضعیت ابهام هستند و مدل کسب و کار خود را کشف نکرده‌اند. یعنی هنوز دقیقاً‌ نمی‌دانند محصول‌شان چیست و مشتریان‌شان چه کسانی هستند و چگونه قرار است با ارائه‌ محصول به مشتریان خود، ارزش ایجاد کنند.

پژوهشگر حوزه مهندسی به عنوان داور و منتور طرح های خلاق اذعان داشت: طرح تجاری سندی است که می‌کوشد مسیر کسب و کار شما را از بدو ایده تا مراحل پیش‌ رشد ترسیم کند.
اگر چه معمولاً طرح تجاری را به عنوان سندی برای ارائه به بانک و شرکت سرمایه گذار می‌بینند، اما باید به خاطر داشته باشیم که یک طرح تجاری قوی، قبل از هر کس برای خود کارآفرین مفید است تا تصویری واقعی‌تر از کسب و کار خود را پیش چشم داشته باشد.

وی ادامه داد: جوانان خلاق و با انگیزه سرمایه های واقعی کشور هستند و باید توسط همین برنامه های جذب ایده، زمینه های مهارت افزایی و توانمندسازی آنان را فراهم و پارادایم نخبه گماری آنان را ارتقا بخشید تا بتوان از ظرفیت های عظیم آنان در درون کشور بهره مند گردید.

در اختتامیه این رویداد که با حضور پررنگ بانوان فعال مشاغل خانگی و همینطور صاحبان آموزشگاه های آزاد سطح شهرستان ساری و میاندرود برگزار شد، سرمایه گذاران و همینطور صاحبان شرکت های بزرگ جهت انتخاب ایده های برتر و برندینگ، بهترین پیشنهادات را بررسی کرده و به توسعه‌دهندگان زیرساخت، اطلاعاتی دقیق درباره هر یک از آن‌ها ارائه می‌دهند.

در پایان این رویداد علمی به سه طرح برگزیده توسط هیئت داوران با شاخص های معین انتخاب شدند، جوایز نفیسی اهدا و از تلاش های همه شرکت کنندگان قدردانی و همچنین با اعطای مدرک رسمی فنی و حرفه ای تقدیر بعمل آمد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9735

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: