افزایش پنج برابری تجارت در دریای خزر با لایروبی رودخانه ولگا

محمود حسینی پور بعد از بازدید از چند طرح اقتصادی کلان آستراخان و و بازدید از کارخانه کشتی‌سازی لوتوس؛ بیان داشت: با توجه به اینکه مازندران دارای سه بندر مهم و بزرگ در امیرآباد بهشهر، نوشهر و فریدونکنار است و از طرف دیگر آستراخان هم دارای بنادر مهمی است، لایروبی رودخانه ولگا نقش ممتازی در رونق تجارت دریایی بین این دو استان خواهد داشت.

وی افزود: صنعت کشتی‌سازی در آستراخان رونق قابل توجهی دارد و از طرف دیگر مازندران در ساخت موتورهای کشتی به دستاوردهای ارزشمندی دست پیدا کرده که تعامل این دو مجموعه در ایران و روسیه بسیار اثربخش و مورد تاکید است.

حسینی پور، بیان کرد: مازندران در حال حاضر توانایی ساخت موتورهایی را دارد که این کشتی‌ها می‌توانند دور دنیا را بدون هیچ مشکلی دور بزنند و این کار هم انجام شد.
استاندار مازندران، گفت: در حال حاضر دریای خزر می‌تواند معیار خوبی برای رونق گردشگری بین کشورهای منطقه به خصوص ایران و روسیه باشد.

وی افزود: رونق تورهای گردشگری به واسطه دریای خزر با توجه به مزیت‌های اقتصادی دو استان مازندران و آستراخان زمینه ساز رونق اقتصادی بین دو طرف خواهد شد.

مقام عالی دولت در مازندران، تصریح کرد: در حال حاضر انتظار ما این است سهم دریای خزر در حوزه تجارت و حمل و نقل و همچنین در بخش گردشگری ارتقاء و افزایش یابد.

استاندار مازندران در راس هیاتی روز دوشنبه هفته جاری با همراهی بخش خصوصی جهت انعقاد قراردادهای اقتصادی از فرودگاه ساری عازم روسیه شد که در این سفر با تعدادی از استانداران روسیه و فعالان اقتصادی این کشور تاکنون دیدار داشته است

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9781

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: