افزایش ۸ برابری تولیدات کشاورزی مازندران

به گزارش رسانه اقتصادی حساب روز؛ مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی و اشاره به جایگاه ویژه مازندران در تولید مواد غذایی کشور گفت: تولید کمتر از یک میلیون تن محصول کشاورزی استان در ابتدای انقلاب، اکنون با افزایش ۸ برابری به حدود ۸ میلیون تن رسیده است.

حسن عنایتی کلیجی با بیان اینکه جهاد کشاورزی مسؤل تامین امنیت غذایی کشور است و نگاه کشور در این مقوله به مازندران به عنوان استان امنیت غذایی کشور بصورت ویژه است، افزود: تولید محصولات کشاورزی در کشور نیز از ۲۵ میلیون تن ابتدای انقلاب به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است.

وی همچنین در خصوص رابطه آب و هوای منطقه با شرایط کشت بیان کرد: با توجه به اینکه در شرایط کم بارشی هستیم و مازندران به استان کم آب تبدیل شده است، اما با همت مضاعف به دنبال افزایش بهره‌وری و تولید محصولات غذایی هستیم.

مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به توسعه فن‌آوری‌های نوین در حوزه کشاورزی استان از جمله بهره گیری از پهپاد‌ها در آسمان کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: در ارائه تسهیلات نیز با هدف توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری، ۲۱هزار میلیارد تومان در بخش کشاورزی استان یکسال گذشته پرداخت و سرمایه‌گذاری شد.

وی همچنین از راه اندازی کارگروه توسعه صادرات، بهره‌وری، الگوی کشت، گلخانه و گیاهان دارویی در مازندران خبر داد و تصریح کرد: نتایج حاصل از فعالیت آن در آینده نمایان خواهد شد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9637

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: