ایران آماده مشارکت برای گسترش صلح و امنیت در جهان است.

آقای رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر خود به نیویورک، با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل، دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیر کل و دبیرخانه سازمان ملل، توجه به خواست ملت‌ها در اجرای عدالت، رفع تبعیض و فقر و همچنین امنیت پایدار را از جمله مأموریت‌ها و وظایف اصلی سازمان ملل برشمرد.

آقای رئیسی، جلوگیری از زیاده‌خواهی و سلطه‌طلبی را از جمله انتظارات مردم از این سازمان دانست و با بیان اینکه جنگ‌افروزی، طبیعت قدرت‌های بزرگ و نظام سلطه است، اقدامات سازمان ملل برای جلوگیری از این رویه‌های خطرناک و مخلّ صلح و ثبات جهانی را ضروری خواند.

رئیس جمهور با توجه به نگرانی کشور‌ها در قبال آینده سیاسی و اجتماعی افغانستان، یمن، سوریه و همچنین تجزیه‌طلبی در آفریقا در سایه زیاده‌خواهی و قدرت‌طلبی نظام سلطه، نقش مهم سازمان ملل در جلوگیری از ظلم به مردم این کشور‌ها را یادآور شد.

آقای رئیسی با بیان اینکه بنای جمهوری اسلامی ایران، همکاری با سازمان ملل است، بر آمادگی ایران در مشارکت برای گسترش صلح و امنیت در جهان و جلوگیری از ظلم به ملت‌ها تأکید کرد.

رئیس جمهور، همچنین از دبیر کل سازمان ملل خواست که اخبار مربوط به ایران را مستقیم و از مسیر درست آن، پیگیری و دریافت کند، زیرا رسانه‌های تحت تأثیر نظام سلطه، تصویر درستی از ایران ارائه نمی‌دهند.

آقای رئیسی، عدالت جنسیتی و توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران را در دنیا کم نظیر خواند و حضور چشمگیر زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را از مصادیق آن برشمرد.

«آنتونیو گوترش» نیز در این دیدار، ضمن ابراز علاقه‌مندی به توسعه همکاری‌ها بین سازمان ملل و جمهوری اسلامی ایران، از ایجاد تحولات مثبت در روابط ایران و عربستان به عنوان دو کشور اثرگذار بر ثبات منطقه، استقبال کرد.

دبیر کل سازمان ملل، همچنین ضمن قدردانی از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات یمن، بر حمایت این نهاد بین‌المللی از ابتکار ایران برای پایان بخشیدن به بحران یمن، تأکید کرد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9967

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: