بازدید علمی،صنعتی و فرهنگی دانشجویان مستعد دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران با محوریت استاد راهبر برگزار شد

به همت دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران،طرح حمایت بنیاد نخبگان استان از بازدید علمی،صنعتی و فرهنگی دانشجویان مستعد با محوریت استاد راهبر برگزار شد.

به منظور آشنایی دانشجویان مستعد با پیشرفت و دستاورد های کشور با کمک اعضای هیات علمی،بازدید های یک روزه علمی و صنعتی،فرهنگی گروه های منتخب دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران با حضور دکتر پاشایی به عنوان استاد راهبر و پشتیبانی گروه اجرایی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صورت گرفت.

بازدید های علمی،صنعتی و فرهنگی استاد محور ویژه دانشجویان مستعد و نخبگان با انتخاب اعضای هیات علمی صاحب صلاحیت به عنوان استاد راهبر از سوی بنیاد و انعقاد تفاهم نامه میان بنیاد نخبگان و دانشگاه با سرپرستی استاد راهبر اجرا میگردد.

در بخش اول بازدید ها دانشجویان پسر مستعد گروه آموزشی و مهارتی گروه فنی مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران از شرکت صنایع موتور بشل و شرکت صنعتی هلی خودرو بازدید کردند.

در بخش دوم این بازدید دانشجویان منتخب گروه طراحی پوشاک از مجموعه تولیدی پوشاک آویشن،کارخانه نساجی مازندران و کارخانه ریسندگی و بافندگی خزرریس بازدید نمودند.

دکتر پاشایی بیان داشت که نیاز های جامعه و صنعت،معرفی فرصت ها و امکان انجام فعالیت های موثر در کشور،انگیزش و امیدآفرینی،ارتقای سطح آگاهی،خودباوری و حس دلبستگی به میهن و کمک به ارتقای بینش و اخلاق حرفه ای دانشجویان از اهداف مدنظر این برنامه ها بوده است.

این نخبه جوان در جواب به سوال خبرنگار که کدام مقاصد برای بازدید در نظر گرفته میشود اذعان کرد که مراکز تولیدی،علمی و پژوهشی،مراکز نوآوری،کارآفرینی و دانش بنیان،پارک علم و فناوری و مراکز رشد و نمایشگاه های تخصصی،طرح های عمرانی و زیرساخت های راهبردی را میتوان از اماکن مدنظر بنیاد علمی نخبگان برای رشته های ذکر شده دانست.

دکتر پویا پاشایی در ادامه افزود که بنیاد علمی نخبگان پرداخت هزینه های اجرایی بازدید ها را بر عهده گرفته است؛صدور مجوز،هماهنگی و تنظیم برنامه ها و کنترل و نظارت بازدید از جمله تعهدات دانشگاه می باشد و همچنین مسئولیت پیگیری و برگزاری بازدید از نظر کیفی و کمی بر عهده استاد راهبر نهاده شده است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9789

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: