بازدید معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از طرح سد هراز

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد: سید محمد حسینی در سفر به آمل همراه با معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس یازدهم به کارگاه طرح سد هراز رفت و پیگیر آخرین اقدامات انجام شده پیرامون این طرح مهم تأمین آب مازندران شد.

افراسیاب میرزایی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: حسینی در این بازدید علاوه بر مشاهده اقدامات انجام شده و پیشرفت فیزیکی سد، درباره مسائل و مشکلات پیرامون ساخت بزرگترین سد مازندران با مسئولان متربط این طرح گفتگو کرد.

او افزود: در بازدید حسینی از کارگاه سد هراز علاوه بر تشریح روند اجرایی طرح و همچنین ارائه گزارشی از افزایش سرعت اجرای طرح در دولت سیزدهم، برخی مسائل و موانع پیش روی طرح نیز مطرح شد تا توسط معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گیرد.

میرزایی گفت: مواردی از جمله ضرورت افزایش اعتبارات و تسریع در کمک به رفع معضل محل دپوی زباله عمارت در محور هراز در این بازدید به طور جدی مطرح شدند و مورد توجه قرار گرفتند.

او افزود: در پایان این بازدید نیز به پیشنهاد معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مقرر شد اولویت‌های مد نظر طرح بزرگ سد هراز در قالب نامه‌ای به دفتر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ارسال شود تا فرآیند پیگیری برای رفع موانع پیش روی اجرای این سد تسریع شود.

عملیات اجرایی سد هراز در سال ۱۳۸۹ و عملیات اجرایی جاده جایگزین در سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود.

این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۱۵۰ متر با ظرفیت ۶۵۰ میلیون متر مکعب است که در زمان بهره‌برداری آب مورد نیاز حدود یکصد هزار هکتار از زمین‌های دشت هراز و آب آشامیدنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در پنج شهرستان مرکزی مازندران تامین می‌کند.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9973

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: