بانک کشاورزی اهتمام ویژه ای در پرداخت تسهیلات کشت گلخانه ای دارد

مدیر شعب بانک کشاورزی مازندران:
بانک کشاورزی اهتمام ویژه ای در پرداخت تسهیلات کشت گلخانه ای دارد

به گزارش رسانه اقتصادی حساب روز؛ مدیر شعب بانک کشاورزی مازندران یکی از سیاست‌های کلان کشور در سال‌های اخیر را افزایش بهروری در بخش کشاورزی برای کاهش مصرف آب در کشور دانست و بیان کرد: در شرایط کنونی بسیاری از شهرهای کشور با تنش آبی مواجه هستند و برای کنترل ذخایر آب زیرزمینی باید ضریب تولید محصولات کشاورزی نسبت به آب مصرفی باید بهبود پیدا کند، ازاین‌رو بانک کشاورزی در راستای تحقق ۲ هدف اصلی توسعه پایدار شامل امنیت غذایی و حفظ منابع پایه، اهتمام ویژه‌ای در پرداخت تسهیلات کشت گلخانه‌ای دارد.

حیدر نژادیان در خصوص شرایط تسهیلات احداث و توسعه تاسیسات گلخانه‌ای افزود: در سال گذشته ۱۰۳ فقره تسهیلات به ارزش یک هزارو ۴۷۵ میلیارد ریال برای احداث و توسعه تأسیسات گلخانه‌ای به متقاضیان واجد شرایط پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه عملکرد مثبت بانک کشاورزی، عامل موفقیت طرح مردمی سازی یارانه‌ها بوده و موفقیت این طرح، در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور تحول مثبتی ایجاد خواهد کرد، اظهار کرد: خدمات‌ رسانی شعب بانک کشاورزی مازندران در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، نشانگر فهیم بودن، دغدغه مندی و تعهد کارکنان این بانک نسبت به سرنوشت کشور و مردم است، این تلاش در خدمت‌رسانی، یک رکورد برای بانک کشاورزی است که جای تقدیر دارد.

مدیر شعب بانک کشاورزی در رابطه با بند «خ» جذب‌شده در بانک کشاورزی مازندران گفت: در سال گذشته ۶۷۹ میلیارد ریال در این بخش جذب گردید که این مبلغ در اردیبهشت ماه سال جاری به ۲ هزار و ۲۹ میلیارد ریال رسیده است.

وی در خصوص تسهیلات پرداختی تکلیفی و غیر تکلیفی بانک کشاورزی مازندران در سال گذشته خاطرنشان کرد: در بخش تسهیلات تکلیفی ۲ هزار و ۷۲۷ فقره تسهیلات به ارزش ۱۳ هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال و در بخش تسهیلات پرداختی غیر تکلیفی تعداد ۵۶ هزارو ۹۸۰ فقره تسهیلات به ارزش ۶۸ هزارو ۲۳۲ میلیارد ریال به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شد.

حیدر نژادیان در خصوص پرداخت خسارت بیمه‌ی کشاورزی در استان بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزی به‌عنوان مهم‌ترین و مؤثرترین نهاد دولتی در جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی ناشی از خطرات و حوادث طبیعی، در تلاش است تا با رویکرد مدیریت خطر پذیری و طراحی و ارائه مناسب‌ترین بسته‌ها و طرح‌های بیمه‌ای بر مبنای خواست و انتظار بهره‌برداران و بهره‌گیری از بستر فناوری‌های نوین دیجیتالی، امنیت سرمایه‌گذاری و رشد اقتصاد کشاورزی دانش‌بنیان را باهدف تحقق پایداری در تولید و اقتدار غذایی، تضمین کند.

شایان ذکر است؛ در سال زراعی جاری تعداد ۳۳ هزارو ۱۱۶ فقره بیمه‌نامه در استان صادر و بیش از ۵۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان این استان غرامت پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی با بیان اینکه بانک کشاورزی برای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده است، نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت، افزود: بدون تردید بانک کشاورزی در جغرافیای استان مازندران و با تاسی از سیاست های کلان دولت سیزدهم، نهایت تلاش خود را در راستای تحقق این شعار از طریق پرداخت تسهیلات نظارت شده و کمک به جریان تولید پایدار و رشد و توسعه بخش کشاورزی، بکار خواهد بست.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9625

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: