تأمین اجتماعی مازندران ۲ هزار میلیارد تومان از دستگاه‌ها طلب دارد

حسن فلاح مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران پپش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی، مشارکت سه‌گانه کارفرمایان، بیمه شدگان و دولت را اساس کار سازمان برشمرد و اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی وجه تمایز بارزی با دیگر سازمان‌ها دارد و این تمایز به دلیل کارکرد آن بوده؛ وجه تمایز ما با تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها به دلیل کارکردها هم سیاسی، اجتماعی و هم دستگاه خدمات‌رسان است.

وی با بیان اینکه در حوزه کارفرمایی نیز نوع خدمات ما و تعداد مراجعان ما گسترده است، گفت: عمده منابع درآمدی ما از محل پرداخت حق بیمه است و بیمه‌شدگان ما از طیف‌های گسترده‌ای هستند که مطالبات به‌حقی دارند و ما هم نیاز است پاسخگو باشیم و می‌طلبد که نوع گفتمان و رفتار ما مناسب و به جا باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ نسبت به دو سال گذشته ۷۱ درصد افزایش وصولی منابع داشتیم، تصریح کرد: همین بیمه‌شدگانی که بازنشسته می‌شوند، جزو مستمری‌بگیران هستند ولی اگر اقتصاد رو به توسعه باشد درآمد تأمین اجتماعی بیشتر می‌شود.

فلاح ادامه داد: در استان مازندران، تعداد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی ۲ میلیون نفر هستند که از این تعداد یک‌میلیون و ۶۳۴ هزار نفر یعنی ۶۱ درصد بیمه شده تأمین اجتماعی هستند که این خود نشان از توسعه فرهنگ بیمه‌ای در جامعه دارد.

وی با اعلام اینکه از نظر بیمه‌شدگان رتبه نهم کشور را داریم، گفت: در استان ۶۸۸ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۴۱۱ هزار نفر بیمه شده اجباری داریم و شمار مستمری‌بگیران اصلی ۲۰۶ هزار نفر است.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، با بیان اینکه این سازمان هیچ بدهی ندارد، افزود: یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از سایر دستگاه‌ها طلبکار هستیم که اگر مقدار بدهی خود را تا ۱۲ قسط پرداخت کنند از ۱۰۰ در صد جریمه معاف می‌شوند. این فرصت بسیار خوبی برای کارفرمایان است که با این قانون بتوانند بدهی خود را به به صورت اقساط پرداخت کنند.

فلاح، میزان بدهی شهرداری ساری و دستگاه‌های وابسته به آن را بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در سال گذشته تقسیط شده و در حال دریافت است.

وی، بیان کرد: چالش بدهی با آموزش و پرورش هنوز پا برجاست اگرچه رقم بدهی آنها مشمول جریمه شد و از ۱۴ میلیارد به ۳۰ میلیارد تومان رسیده بود که این رقم توسط وزیر پرداخت شد ولی اختلافاتی بابت تک شکایت‌هایی که برخی معلمان مطرح کردند و رای گرفتند، هنوز چالش‌هایی باقی است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه ۷۲ درصد جمعیت کشور زیرپوشش انواع بیمه‌ها هستند که سهم سازمان تأمین اجتماعی ۵۳ درصد آن است، افزود: تأمین اجتماعی، تضمین کننده اجرای عدالت اجتماعی است.

فلاح با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته در زمینه بیمه دانشجویی رتبه ششم را کسب کرده‌ایم و در اجرای بیمه فراگیر خانوار ایرانی، جزو استان‌های موفق و با رتبه خوب بوده‌ایم

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9761

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: