راه‌اندازی نخستین کارخانه آسفالت تعاونی دهیاران در قائمشهر

احمد توکلی صبح امروز در نشست بررسی وضعیت اخذ مجوز جهت راه‌اندازی نخستین کارخانه آسفالت تعاونی دهیاران در شهرستان قائمشهر، اظهار کرد: مطالعه طرح ساخت کارخانه آسفالت انجام شده و در مرحله اخذ مجوز قرار دارد و این کارخانه توسط شرکت تعاونی دهیاران با سهامداری دهیاری‌های قائمشهر اجرایی می‌شود.

وی هدف از ساخت کارخانه آسفالت را ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها اعلام و تصریح کرد: با اجرایی‌شدن این طرح به‌دلیل داشتن درآمد، شاهد توانمندسازی دهیاری‌ها خواهیم بود.

توکلی با بیان اینکه این کارخانه از طرح‌های تولیدی و اقتصادی برای روستاها است، افزود: کارخانه آسفالت تعاونی دهیاران قائمشهر پس از راه‌اندازی قابلیت پوشش شهرستان‌های اطراف را نیز دارد.

معاون عمرانی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه مکان‌یابی و جانمایی ساخت کارخانه آسفالت در قائم‌شهر قائمشهر به درستی انجام شود، خاطرنشان کرد: به گونه‌ای در این طرح عمل شود تا نمونه برای دیگر شهرستان‌ها باشد، با راه‌اندازی آن، فضای رقابتی را با شرکت‌های خصوصی ایجاد می‌کند.

وی به مشکل روستاهایی که در حاشیه رودخانه قرار دارند نیز اشاره کرد و افزود: روستاهای مسیر به‌دلیل قرار گرفتن در معرض خطر سیلاب، تاوان پس می‌دهند و تعاونی دهیاران نیز می‌توانند در قالب ظرفیت بند “ط” قانون بودجه ۱۴۰۲ ساماندهی رودخانه را انجام دهند.

*کاهش هزینه‌های عمرانی روستاها با راه‌اندازی کارخانه آسفالت

همچنین جواد مولایی‌قرا فرماندار قائمشهر نیز در این نشست اجرای طرح کارخانه آسفالت را زمینه‌ساز تحول عمرانی در روستاها دانست و اظهار کرد: با راه‌‌اندازی کارخانه آسفالت و طرح‌های جانبی آن، هزینه عمرانی روستاها به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شرایط اجرای طرح مهیا است و نیاز به حمایت استانی دارد، گفت: این طرح در راستای سیاست‌های کلی دولت سیزدهم و برای توسعه روستاها که از اهداف انقلاب و نظام اسلامی است، راه‌اندازی می‌شود.

سجاد رحیمی بخشدار بخش مرکزی قائمشهر نیز با اشاره به اینکه ۱۸ میلیارد تومان توسط مردم در روستاهای قائم شهر پارسال برای اجرای طرح هادی و آسفالت معابر مشارکت شده است، افزود: در پی مشارکت بالای اهالی روستاهای قائمشهر، ۱۲ میلیارد تومان نیز قیر مصرفی جذب شده است.

وی افزود: طرح نهضت آسفالت مدارس نیز در حال اجرایی است که از طرح‌های موفق مازندران است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9814

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: