رشد اقتصادی مازندران به پنج درصد رسید

استاندار مازندران گفت: رشد اقتصادی استان در سال گذشته بعد از ۱۰ سال رکود و منفی صفر بودن به پنج رصد رسید.

سید محمود حسینی پور در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید مازندران که در ناحیه صنعتی بشل سوادکوه شمالی برگزار شد، بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی مازندران به پنج درصد رسیده است و این اتفاق مثبت و خوبی به شمار می رود که این رشد اقتصادی مازندران در سال‌جاری به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

استاندار مازندران افزایش چانه زنی دیپلماسی اقتصادی استان در کشورهای همسایه منوط به ارتقای رشد اقتصادی دانست و افزود: اکنون مازندران بازارهای خوبی در کشورهای همسایه دارد که این وضعیت روبه رشد است و باید به سمتی که محصولات صادرات محور شود و در این جلسه رفع موانع تولید ۲۱ پرونده بررسی و ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوبه شد.

لازم به ذکر است؛ نماینده عالی دولت در مازندران از مسئولان خواست تا پرونده های ستاد تسهیل در کمیته ها جمع بندی و رفع موانع صورت گیرد؛ همچنین شهرستان سوادکوه شمالی نیز جزو شهرستان هایی است، با ظرفیت بالا که مراکز تولیدی و صنعتی دارد و باید تحول بزرگی در این زمینه ایجاد شود.

وی در خصوص انتظار مردم از مجموعه های صنعتی را این گونه بیان کرد: انتظارات مردم این است که تحولات بزرگی در منطقه ببینند و مجموعه های اقتصادی با پیاده کردن الگوهای مختلف می توانند در این زمینه گام بردارند؛ سوادکوه تنها شهر مازندران است که در دل جنگل قرار دارد و این خود در جذب گردشگر تاثیر دارد.

حسینی پور در رابطه با تولیدات استان اظهار کرد: در حالی نگاه کشور به مازندران بدین گونه است که این استان تنها تولید کننده پرتقال و برنج است که بزرگترین تولید کننده قطعات یدکی و ام دی اف، کاغذ و فولاد داریم و باید کاری کنیم تا این ظرفیت ها معرفی شود.

شایان ذکر است؛ مصوبات این جلسات به دستگاه های متولی ابلاغ و پیگیری های لازم برای اجرای آن با جدیت صورت خواهد گرفت؛ برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بازدید از عملیات اجرایی چند طرح عمرانی و واحد صنعتی از جمله دیگر برنامه های مقام‌ عالی دولت در استان‌ در سفر به سوادکوه شمالی است.

همچنین؛ سوادکوه شمالی در سال ۱۳۹۲ به مرکزیت شهر شیرگاه ایجاد شد، این شهرستان از ترکیب بخش‌های نارنجستان و مرکزی است و حدود ۲۴ هزار نفر جمعیت دارد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9635

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: