زخمی شدن ۲ جنگلبان در پی درگیری با قاچاقچی چوب

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری گفت: دیشب در پی اعلام منابع محلی مبنی بر قطع غیرمجاز درختان جنگلی و حمل محمولات قاچاق به وسیله ۶ راس قاطر توسط فردی با هویت معلوم، ماموران سرجنگلبانی بندپی غربی به منطقه مورد نظر عزیمت و اقدام به توقیف محمولات در حین حمل کردند.

 سرهنگ مجید ذکریایی افزود: یکی از متخلفین سابقه دار با استفاده از تاریکی شب با یک قبضه تبر به سمت ماموران حمله ور می شود و مامورین را از ناحیه دست مصدوم می کند که با اقدام قاطعانه مامورین منابع طبیعی ، متخلف مهاجم در همان لحظه دستگیر می شود.

او گفت: فرد مهاجم برای طی مراحل قانونی با دستور مقام قضایی بازداشت و مامورین آسیب دیده جهت درمان به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل شدند.

سرهنگ ذکریایی افزود: بازدارنده نبودن مجازات‌ها و قوانین فعلی مرتبط با قطع و حمل غیرمجاز چوب آلات جنگلی موجب تجری متخلفین این حوزه شده است و پیرو آن متخلفین اقدام به شرارت و عدم تمکین از دستورات مامورین منابع طبیعی می‌ کنند.

فرمانده یگان حفاظت ادامه داد: قانون مجازات قاچاق چوب نیاز به بازنگری و اصلاح دارد، که نیاز است دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح قوانین موجود اقدام نمایند، تا شاهد بروز چنین حوادثی در سطح کشور نباشیم.

او گفت: از سال ۱۴۰۰ تا کنون تعداد ۲۱ نفر از نیرو‌های صیانت و حفاظت از جنگل از سوی قاچاقچیان و معترضین به اراضی ملی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و دلیل عمده این تعرضات بازدارنده نبودن قانون مجازات فعلی می باشد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9925

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: