سدهراز آمل با تامین اعتبار ۳ هزارمیلیارد تومانی سه سال آینده افتتاح می‌شود

به گزارش رسانه اقتصادی حساب روز، استاندار مازندران در حاشیه بازدید از سدهراز و جاده جایگزین وبالادست این سد، تسریع در روند ساخت سدمخزنی هراز درشهرستان آمل را برای استان دارای اهمیت خواند و گفت: برای مراحل باقیمانده ساخت سد هراز به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

سید محمود حسینی پور در خصوص روند تکمیل سد هراز بیان کرد: روند تکمیل این سد در دوسال گذشته سرعت خوبی داشته و تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان توسط دولت برای روند ساخت این سد هزینه شده است.وی با اشاره به اینکه در هفته جاری برای سرعت بخشیدن به روند ساخت سد هراز آمل جلسه‌ای در قالب گره گشایی از این طرح مهم عمرانی در استان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: برای تامین اعتبار مورد نیاز درمراحل ساخت سد هراز از ظرفیت مولد سازی و تهاتر که یک ظرفیت خوبی است استفاده خواهد شد.

استاندار مازندران با تاکید براینکه با توجه به محدودیت‌های آبی پیش روی دراستان، سرعت بخشیدن و تکمیل هرچه سریعتر ساخت سدهراز آمل برای استان بسیار حائز اهمیت و استراتژیک است، در حال حاضر تمامی دستگاه‌های مرتبط با این طرح وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند، اما تامین مالی مهمترین مسأله برای این طرح است.

شایان ذکر است؛ درحال حاضر علاوه بر ظرفیت استانی، تلاش بر این است تا از اعتبارات ملی برای شتاب بخشی به روند تکمیل این سد بهره گیریم.حسینی پور در رابطه با زمان تکمیل وافتتاح سد هراز به عنوان مطالبه جدی مردم آمل تصریح کرد: اگر منابع مالی مورد نیاز سد بدون احتساب قیمت سال‌های آینده به موقع تامین شود، حداقل تا سه سال آینده سد هراز آمل افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مسیرساخت جاده جایگزین سد نیز روند قابل قبولی دارد ودرحال حاضر درروز‌های ترافیک اجازه تردد داده می‌شود، افزود: حجم بالای تردد خودرو‌ها درجاده هراز وهمزمانی ساخت سدهراز وعرض کم جاده درمحدوده سد درچند سال اخیر باعث ترافیک دائمی وسنگین درروز‌های تعطیل می‌شود که ازاین بابت ازمردم منطقه چلاو، روستا‌های اطراف وحتی مسافران عبوری عذرخواهی می‌کنم.

استاندار مازندران زمان تکمیل و تردد در مسیر را حداقل تا خرداد ماه سال آینده دانست و ادامه داد: جاده ۱۱ کیلومتری بالادست سد هراز به طور کامل تکمیل و افتتاح و تردد دراین مسیر بهتر شود؛ جاده جایگزین سد هراز حدود ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دو لاین شامل ۱۱ کیلومتر و نیم و هر لاین حدود سه کیلومتر و نیم تونل دارد.

لازم به ذکر است؛ ساخت سد مخزنی هراز در ۲۲ کیلومتری جنوب شهرآمل درمسیرجاده هراز (آمل به تهران) بر روی رودخانه هراز از سال ۱۳۸۹ تاکنون درحال ساخت است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9639

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: