صادرات محصولات تعاونی‌های گلستان به ۱۱ کشور دنیا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در حال حاضر محصولات تولیدی ۴۲ شرکت تعاونی در استان گلستان به بازارهای ۱۱ کشور دنیا صادر می‌شود.

حسینعلی خواجه مظفری در خصوص دیدار کمیسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کمیسیون کارگری مجلس شورای اسلامی به زودی با هدف بررسی مشکلات جامعه کارگری به استان گلستان سفر خواهد کرد؛ در این سفر معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: افزایش پلکانی سن بازنشستگی، افزایش محاسبه افزایش مبنای محاسبه سن مستمری بگیران از دو سال به پنج سال و سه سال کارآموزی با نصف حقوق که در برنامه هفتم توسعه مطرح شد از جمله تقاضاهای مهم جامعه کارگری در استان گلستان است.

وی با بیان اینکه استان گلستان ۲۸۸ هزار بیمه شده تامین اجتماعی دارد، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن ۴۶ هزار و ۶۰۶ کارگاه در سطح استان فعالیت می‌کنند؛ همچنین این استان سه هزار و ۱۰۰ تعاونی با ۳۸۰ تشکل کارگری و کارفرمایی مشغول به فعالیت دارد.

خواجه‌مظفری، تاکید کرد: بر اساس گزارش‌های اخذ شده در سه ماه نخست امسال ۴۰ تعاونی جدید ثبت و فعال شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد افزایش داشته است.

وی بیشترین تعداد تعاونی‌ها را در شهرستان گرگان دانست و ادامه داد: این شهرستان با داشتن۱۲ تعاونی، سپس گالیکش و مینودشت هر کدام به ترتیب با ۹ و ۶ تعاونی جدید در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: در حال حاضر محصولات تولیدی ۴۲ شرکت تعاونی در استان گلستان به بازارهای ۱۱ کشور دنیا صادر می‌شود.

خواجه‌مظفری در پایان بیان کرد: سال گذشته بیش از ۲۲ میلیون دلار صادرات کالای غیرنفتی توسط ۴۲ شرکت تعاونی گلستان از طریق گمرکات استان و سایر استان‌های کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد رشد داشته است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9688

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: