ظرفیت روزانه تصفیه پساب بزرگترین شهرک صنعتی شمال کشور به ۲۵۰۰ مترمکعب افزایش یافت

ظرفیت روزانه تصفیه پساب بزرگترین شهرک صنعتی شمال کشور به ۲۵۰۰ مترمکعب افزایش یافت

فاز سوم تصفیه خانه مرکزی شهرک صنعتی امامزاده عبدالله شهرستان آمل به ظرفیت تصفیه روزانه ۱۵۰۰ مترمکعب بهره برداری شد که با افتتاح این تصفیه خانه در مجموع ظرفیت جمع آوری پساب‌های هدایت شده واحدهای تولیدی این شهرک به تصفیه خانه مرکزی به ۲۵۰۰ مترمکعب در روز افزایش یافت و همچنین دو واحد پیش تصفیه پساب تولیدی در دو واحد تولیدی و صنعتی درشهرک صنعتی امامزاده عبدالله شهرستان آمل افتتاح شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت: شهرک صنعتی امامزاده عبدالله شهرستان آمل با فعالیت بیشترین واحدهای تولیدی وصنعتی یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی در سطح استان‌های شمالی کشور است و حفظ ملاحظات زیست محیطی دراین شهرک نیز دارای اهمیت بیشتری است.

عطاالله کاویان در ادامه با بیان اینکه مشارکت مدیریت شهرک صنعتی و صاحبان واحدهای تولیدی این شهرک بسیار در بالا رفتن ظرفیت موثر بوده است، افزود: فاز سوم تصفیه خانه شهرک صنعتی امام‌زاده عبدالله شهرستان آمل به ظرفیت روزانه حدود ۱۵۰۰ متر مکعب، پساب‌های پیش تصفیه وهدایت شده از تصفیه خانه واحدهای تولیدی را جمع آوری و به پس از تصفیه نهایی در حد استانداردهای لازم و خروج آن دربخش کشاورزی هدایت می کند.

لازم به ذکر است؛ برای تکمیل و تجهیز فاز سوم تصفیه خانه و دو پیش تصفیه پساب در دو واحد تولیدی این شهرک درمجموع بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه درحال حاضر بیش از ۷۰ درصد پساب های پیش تصفیه شده واحدهای آب بر درشهرک صنعتی امامزاده عبدالله شهرستان آمل درتصفیه خانه مرکزی این شهرک جمع آوری وپس از استانداردهای لازم وبی خطر شدن به سمت رودخانه اطراف شهرک هدایت می شود، اظهار کرد: آب خروجی وهدایت شده برای مصرف کشاورزی کاملا مناسب وهیچ گونه آلودگی ندارد؛ درحال حاضر یکی از الزام های جدید واحدهای تولیدی وصنعتی به خصوص واحدهایی که آب برهستند، موظف به داشتن پیش تصفیه خانه پساب هستند که بتواند شرایط تولید را داشته باشند.

وی به صاحبان واحدهای تولیدی که نسبت به رعایت ملاحظات محیط زیستی بی تفاوت باشند، گفت: برابر قانون مجازات های کشور ازفعالیت کاری وتولیدی آنها جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، درخصوص واحدهایی که نسبت به تذکرهای محیط زیست بی توجه وبا لابی های خاص ادامه فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: تعداد این واحدها درشهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل کم است، اما با این حال زمان کافی به آنها برای ایجاد تصفیه خانه داده شده است که اگر این واحدها تا پایان امسال نسبت به ایجاد تصفیه خانه برای جمع آوری پساب واحد تولیدی خودشان اقدامی نکنند، قطعا با ایست فعالیت کاری محیط زیست مواجه خواهند شد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9621

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: