فرآیند دریافت مجوز‌های کسب و کار از درگاه ملی مجوز‌ها

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی مازندران فرآیند دریافت مجوز‌های کسب و کار از درگاه ملی مجوز‌ها را تشریح کرد.

سید اسماعیل هاشمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با اشاره به مهمترین کارکرد‌های درگاه ملی مجوز‌های کسب و کار کشور، گفت: درگاه ملی مجوز‌ها برای همه کسب و کارها، شرایط، مدارک، زمان و هزینه صدورمجوز را اعلام کرده و به طور کاملا غیرحضوری درخواست مجوز را ثبت و اطلاعات اولیه را از متقاضی می‌گیرد و سپس او را هدایت می‌کند تا از درگاه صادرکننده مجوز، فایل مجوز را به صورت غیرحضوری، طی زمان اعلامی دریافت کند.

وی ادامه داد:درگاه ملی مجوز‌ها بر اساس ماده هفت قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۱۳۸۷ و اصلاحات بعدی آن، طراحی و راه اندازی شده است.

هاشمی با بیان اینکه اخذ استعلام برخط و شبانه روزی از مجوز‌های صادر شده با استفاده از شناسه یکتا ((QRCODE) امکان‌پذیر است، اظهار کرد: با الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوزها، همه امضا‌ها از مجوز‌های کسب وکار حذف خواهد شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی مازندران در خصص کارکرد‌ها و خدمات درگاه ملی مجوز‌ها، تصریح کرد: معرفی مرجع اصلی صادرکننده مجوز کسب و کار، ثبت درخواست متقاضیان دریافت مجوز به صورت کاملا الکترونیک، پشتیبانی و راهنمایی متقاضیان دریافت مجوز به صورت برخط در درگاه، ثبت شکایت متقاضیان در درگاه ملی و پیگیری توسط تیم حقوقی درگاه ملی مجوز‌ها و نیز تعیین شعبه ویژه دادستانی در استان‌ها جهت رسیدگی به تخلف دستگاه‌های صادر کننده است.

هاشمی همچنین تعیین محدودیت زمانی جهت صدور یا رد درخواست متقاضی، اعلام دلیل رد درخواست متقاضی، اخذ استعلام‌های پایه به صورت الکترونیک و غیرحضوری (احراز هویت، نظام وظیفه، ایثارگری، مالیات و …) بدون نیاز به کپی مدارک شناسایی و برگه اخذ استعلام از اداره‌ها و امکان دسترسی ۲۴ ساعته به فرایند صدور مجوز‌ها در درگاه ملی مجوز‌ها به نهاد‌های نظارتی را از دیگر کارکرد‌ها و خدمات درگاه ملی مجوز‌ها برشمرد.

وی در خصوص مزیت درگاه ملی مجوز‌ها، خاطرنشان کرد: اجرای قانون زمین مانده ماده ۲۴ و پیش بینی پذیر کردن وضعیت کسب وکار برای جلوگیری از غافلگیری سرمایه گذار و همچنین ایجاد بانک اطلاعات کسب وکار ایران و تشکیل ستاد پیگیری رفع موانع تولید و سرمایه گذاری از جمله کارکرد‌های درگاه ملی مجوز‌ها است که برای حمایت از تولید و سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9680

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: