قیمتهای افسار گسیخته

قیمت یک سه‌ راه کوپلی پنج لایه نمره ۲۰ مساوی فراتر از ۳۰۰هزار تومان رسید؛ قیمتهای شیرآلات و اتصالات برنجی تولید داخل، در حالی شتاب افزایشی یافته است که در حال حاضر قیمت اتصالات برنجی برای لوله کشی پنج‌لایه واحدهای مسکونی، عددهای نجومی را لمس کرده است.

با یک آماربرداری از لوازم مورد نیاز، برای لوله‌کشی یک واحد مسکونی، می‌توان به عینه مشاهده کرد که قیمت مصالح ساختمانی به اعدادی سنگین رسیده و این موضوع نحوه قیمت‌گذاری را با تردید مواجه کرده است.

نمونه این محصولات، سه راه کوپلی پنح لایه نمره ۲۰میلی‌متر یا همان ۱/۲ اینچ است که به ازای یک انشعاب از هر سرویس واحدهای مسکونی، رکوردی بیش از ۳۰۰هزار تومان برای هر قطعه گرفته و افزایش قیمت برنج دلیل این قیمتهای افسار گسیخته اعلام می‌شود.

این در حالی است که قیمت خرید هر کیلو برنج و شیرآلات مستعمل برنجی برای تبدیل به محصولات جدید رقمی بین ۹۰تا ۱۳۰هزار تومان و با رقم ۱۵۰هزارتومان به دست تولید کننده می‌رسد.

در مقام فروش، با توجه به اینکه هر سه‌راهی وزنی معادل ۲۰۰گرم را برخوردار است و به‌عبارتی هر پنج قطعه از این محصول به وزن یک کیلو گرم می‌رسد؛ لذا قیمت یک و نیم میلیونی برای هر کیلو محصولات برنجی یعنی سودی ۱۰برابر قیمت مواد اولیه را برای این نوع صنایع؛ با احتساب هزینه تولید باید لحاظ کرد که ۹قسمت آن سوای از مواد اولیه است.

با این توصیف، افزایش قیمت برنج و مواد اولیه را نباید دلیلی بر افزایش نامتعارف محصولات تولید داخل برشمرد؛ چرا که گرانی، گرانی می‌آورد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9663

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: