مدیر کل امور مالیاتی مازندران از دریافت ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات از مؤدیان در سالجاری خبر داد

محسن اسلامی در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز “خبرنگار” در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان، با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه رسانه و صاحبان قلم، با اشاره به اینکه در سالجاری ۱۱۰ هزار مؤدی جدبد مالیاتی در مازندران شناسایی شد، گفت: در مدت چهار ماه ابتدایی سال جدید، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات از مؤدیان مالیاتی دریافت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه اظهار نامه و یا فرم مالیاتی تبصره ماده ۱۰۰ به مؤدیان ابلاغ شد، میزان درآمد پیش بینی شده مالیاتی در استان مازندران را ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات در استان دریافت کردیم، که ۹۴۲ میلیارد تومان به عوارض و ارزش افزوده اختصاص داشت.

مدیر کل امور مالیاتی مازندران با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی در کشور جایگزین درآمدهای نفتی شده است،در این زمینه خواستار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف از سوی رسانه ها و خبرنگاران شد و تصریح کرد: بسیاری از پروژه های عمرانی در کشور از محل دریافت مالیاتی اجرایی می‌شود، که بسیاری از مردم از آن خبر ندارند و اطلاع رسانی مناسب و شفاف صورت نمی‌گیرد.

اسلامی با تأکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی در کشور مجری قانون است، خواستار برخورد جدی با فرار مالیاتی صاحبان مشاغل توسط دستگاه های نظارتی شد و اظهار داشت: فرار مالیاتی در قانون گنجانده شده است و اگر مشهود شود، منتج به اجرای ماده ۲۷۴ اعلام جرم خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری “سبزالبرز ” در خصوص فرار مالیاتی در حوزه مشاغل پزشکی و عدم استفاده از دستگاه پوز با تاکید بر اینکه این اقدام پزشکان از نظر قانونی جرم و قابل پیگیری است گفت: گزارش های متعددی از واحدهای پزشکی داشتیم که پزشکان بیماران را مجبور به پرداخت کارت به کارت و یا نقدی کرده به خاطر فرار از مالیات از دستگاه پوز استفاده نمی‌کنند و بیماران و همراهان بیمار را به زحمت می اندازند.

مدیر کل امور مالیاتی مازندران با اشاره به اینکه در دو سال اخیر هزار مؤدی جدید در استان شناسایی شدند، افزود: در سنوات گذشته مبانی تشخیص روشن نبودو شاید داده و اطلاعات جامع نداشتیم ؛ اما در حال حاضر میزان اطلاعات ما از افراد دارای درآمد افزایش یافته است.

اسلامی با بیان اینکه صاحبان مشاغل در مازندران ۱۲ درصد رقم مالیاتی استان را پرداخت کرده اند، میزان مالیات ابراز شده اشخاص حقیقی را ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام و خاطر نشان کرد: ۶۱ درصد از مالیات ها در استان مازندران به صورت مستقیم پرداخت شده است.

گفتی است در پایان این نشست خبری با همراهی آقای انتظاری مدیر روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی مازندران، دکتر محسن اسلامی با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران حاضر به رسم یادبود قدردانی بعمل آورد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9883

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: