ممنوعیت قطعه بندی مرغ در کشتارگاه

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، حسن عنایتی کلیجی رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه تنظیم بازار مرغ استان گفت: در شرایط کنونی جامعه گوشت مرغ تبدیل به پروتئین اصلی سفره خانوار شده است و همه حلقه‌های زنجیره تولید در میزان تولید نهایی گوشت مرغ نقش دارند.

وی افزود: همه حلقه‌ها از جوجه تا کشتارگاه اثر خود را روی تولید می‌گذارند و بازار و تولید در امتداد هم قرار دارند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ با شرایط خاصی در تامین و توزیع نهاده‌ها آغاز شد، گفت: تولید گوشت مرغ همواره دارای تنش و نوسان بوده است.

عنایتی کلیجی اظهار داشت: شرایط تامین غذا شرایط سختی است، ولی با جدیت و همکاری همه عوامل زنجیره تولید و تامین غذا، این کار شدنی است و اگر بازار نباشد تولید معنایی ندارد و این دو به موازارت هم هستند.

وی با اشاره به تامین جوجه به عنوان یکی از چالش‌های تولید گوشت مرغ، گفت: مشکل تامین کنجاله سویا نیز یکی دیگر از چالش‌های تولید گوشت مرغ است که در حال رفع شدن است و به اندازه کافی تامین و توزیع خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: در پیش بودن ماه محرم و ولیمه حجاج باعث افزایش تقاضا شده است که لازم است افزایش تولید داشته باشیم تا پاسخگوی نیاز شهروندان باشیم.

وی اظهار داشت: مازندران قطب صنعت طیور کشور است، ولی سایر استان‌ها با شتاب زیادی در حال رسیدن به جایگاه مازندران در این صنعت هستند و این در حالی است که مازندران باید همچنان رتبه اول تولید و پیشانی صنعت طیور کشور باشد.

عنایتی کلیجی با بیان اینکه تعهد داریم روزانه ۱۵۰ تن مرغ میدان بهمن تهران را تامین کنیم، ادامه داد: معمولا ۷۰ درصد این تعهد عملی می‌شود و باید تلاش کنیم تعهد ۱۰۰ درصدی در این زمینه داشته باشیم.

وی با اعلام ممنوعیت قطعه بندی مرغ بجز در موارد اصلاحی در کشتارگاه ها، اظهار کرد: در تولید گوشت مرغ مشکلی نداریم، اما در توزیع و قیمت مرغ با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9737

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: