نارنگی مازندران به بازار آمد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به آغاز برداشت تدریجی انواع نارنگی زود رس در باغ‌های استان گفت: نارنگی زود رس از اول مهرماه به طور طبیعی رسیده و شیرین است و قابلیت برداشت دارد.

رزاقی افزود: باغداران نسبت به برداشت نارنگی‌های زود رس که قند آن کامل شده از امروز اقدام کنند.

او گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های استان به کشت ارقام مختلف نارنگی اختصاص دارد که ۱۰ هزار هکتار آن شامل ارقام زود رس هاشیمیتو، ایواساکی و میاگاوا است.

رزاقی ادامه داد: پیش بینی می‌شود امسال ۴۳۰ هزار تن انواع نارنگی از باغ‌های استان برداشت شود در نتیجه باغداران در چیدن تدریجی و ذخیره سازی این محصول اقدام کنند تا دچار اُفت قیمت و زیان نشوند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از باغداران خواست از برداشت زودهنگام میوه و تا زمانی که قند نارنگی و پرتقال به حد استاندارد نرسیده است خودداری کنند.

او تاکید کرد: برداشت به موقع و پرهیز از سبززدایی، رنگ آوری و رنگ‌افزایی مرکبات کیفیت محصول را در بازار‌های خارجی تحت تاثیر قرار می‌دهد و با توجه به باز شدن دروازه‌های جدید صادراتی می‌تواند به سود کشاورزان باشد.

صد و پانزده هزار هکتار از باغ‌های استان مازندران زیر کشت مرکبات قرار دارد.

مازندران با تولید سالانه بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات ۶۰ درصد نیاز بازار داخل را تامین می‌کند و رتبه نخست تولید این محصول را در کشور دارد.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9941

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: