کاهش ۸۵ درصدی آتش‌سوزی در میانکاله

به گزارش رسانه اقتصادی حساب روز؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به کاهش ۸۰ تا ۸۵ درصدی آتش‌سوزی در منطقه میانکاله، گفت: پایگاه اطفای حریق در میانکاله ۲۴ ساعته فعال است و همکاران در این زمینه آموزش‌های لازم را دیدند.

مسلم آهنگری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اظهار کرد: حریق در بهشت پرندگان هم از لحاظ میزان سطح و هم از لحاظ تعداد کاهش قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به کاهش ۸۰ تا ۸۵ درصدی آتش‌سوزی در منطقه میانکاله، افزود: بیشترین سطح حریق از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۰ متر بوده است؛ مدیریت در بحث حریق موجب شد افراد که اقدام به حریق در میانکاله هم می‌کردند وقتی دیدند به اهداف خود نمی‌رسند، انگیزه‌ای برای بروز حریق ندارند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه بدون در گذشته استثنا در هفته یک مورد حریق در میانکاله داشتیم، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون یکی دو مورد حریق آن هم در حد۳۰۰ متر مربع نداشتیم که سطح حریق به شدت کاهش یافت و موضوع مهم اینکه قبل از اینکه آتش شعله‌ور شود، در همان لحظات اول نسبت به خاموش شدن آن اطمینان حاصل شد.

آهنگری با اشاره به تداوم پایش‌های زیست‌محیطی در طبیعت مازندران، خاطرنشان کرد: همکاران ما به واسطه امکانات و تجهیزات روزانه پایش‌ها را در دستور کار دارند؛ پایگاه اطفای حریق در میانکاله ۲۴ ساعته فعال است و همکاران در این زمینه آموزش‌های لازم را دیدند.

لازم به ذکر است؛ در راستای اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور در حفاظت از عرصه‌های زیست محیطی این استان، با خرید تجهیزات مهار آتش، میزان آتش‌سوزی در تالاب بین المللی میانکاله ۸۰ درصد کاهش یافته است.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9660

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: