گسترش همکاری پارک علم و فناوری روسیه و مازندران

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران و هیات همراه که در قالب هیئتی تجاری اقتصادی به روسیه سفر کردند از مرکز نوآوری اسکولکوو که بزرگترین پارک علم و فناوری مسکو است دیدن کردند.

استاندار مازندران در این دیدار اظهار داشت: همکاری‌های دوجانبه‌ مازندران و پارک علم و فناوری روسیه زمینه ساز تقویت مناسبات علمی است و بازدیدی با مسئولان پارک علم و فناوری مازندران از بزرگترین پارک علم و فناوری روسیه در مسکو داشتیم.

وی با اشاره به سفر ۶ ماه پیش شرکت های دانش‌بنیان روسیه در مازندران و تعاملات سازنده افزود: تفاهم‌نامه‌ی همکاری پارک علم و فناوری روسیه با مازندران منعقد شد.

حسینی‌پور با اشاره به فراهم سازی بستر‌های همکاری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید در زمینه کشاورزی گفت: می‌توان تجربیات پارک علم و فناوری روسیه و مازندران را به اشتراک گذاشت و این تبادل اطلاعات منجر به ارتقای بخش کشاورزی و تولید غذا در دو کشور خواهد شد.

استاندار مازندران تصریح کرد: در حوزه‌های دانش‌بنیان مازندران در دستیابی به دانش روند خوب و مطلوبی دارد و طرف روس آمادگی دارد نمایشگاه‌های مشترک در زمینه محصولات دانش‌بنیان برگزار کند که در آینده نزدیک بین استان مازندران و مسکو برگزار می شود.

وی خواستار هماهنگی بیشتر نخبگانی در زمینه فناوری های به روز شد و اظهار کرد: با بازدیدی از واحدهای فناوری و جلسات با شرکت‌های دانش‌بنیان امیدواریم دستاورد‌ مناسب و خوبی داشته باشیم.

استاندار مازندران در ادامه یادآور شد:همه باید از تکنولوژی‌ روز دنیا با هدف ارتقا چند جانبه در استان بهره‌گیری کنیم.

استاندار مازندران با همراهی ۵۰ نفر از مدیران و فعالان خصوصی و هیات همراه، از صبح دوشنبه گذشته به روسیه سفر کرد و تاکنون از استان‌های آستراخان، ولگاگراد،سامورا و مسکو بازدید داشت.

لینک کوتاه خبر:

https://hesaberoz.ir/?p=9811

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: